Pierwsze kroki

widzialni w sieci

Od czego zacząć? To jest bardzo dobre pytanie, na które większość z nas, dorosłych odpowiada sakramentalnym „od Początku” 😉

Jest w tym bardzo dużo prawdy. Początek zaistnienia w sieci musi zrodzić się u podstaw pytania „po co chcę być widoczny (ja czy firma) w internecie?” Już na początku zaczynają się schody jeśli nie znamy mechanizmów rządzących się wujkiem Google czy, innymi mniej znaczącymi, wyszukiwarkami. Dlatego początek dla nas to stworzenie siebie od początku w internecie.

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą to podstawą jest założenie profilu w Google Moja Firma i rzetelne wypełnienie go treścią tekstową i wizualną, pokazanie się w Google Maps, stworzenie najprostszej strony o firmie (tzw. wizytówki) i jej zarejestrowanie w Google Search Console i Analytics. Potem przyjdzie czas na kolejne kroki. Wydaje się być to trudne i skomplikowane. I tak i nie. Jeśli nie mamy czasu możemy i powinniśmy zlecić to komuś kto ma już doświadczenie. Wujek Google jest miły ale potrafi srogo ukarać za błędy, np. zablokowaniem strony w wyszukiwarce czy drastycznym obniżeniu jej widoczności. O wszystkim tym można przeczytać na stronach. Wiedza ta jest ogólnie dostępna. Tylko kto ma czas i chęci? Tak.. macie racja takie „freaki: jak ja ;).

Dochodzę do sedna dzisiejszego posta. Nie myślcie, że to musi i jest drogie. Takie podstawy są śmiesznie tanie, bo tak naprawdę płacicie tylko, albo swoim czasem by to poznać i zrobić samemu, albo tylko za pracę znajomego lub freelancera (z góry zakładam, że nikt z Was nie ma ochoty usłyszeć oferty wyspecjalizowanej firmy 😉 ). Ta płaca to też nie jest kosmos. To cena wędki dla amatora, wizyty u dobrego fryzjera dla Pań, czy lepszych perfum i to nie tych za 450 zł 😉 (kurczę, nie wiem czy te tańsze można zaliczać do lepszych? – paradoks).

Dlatego nie bójcie spojrzeć śmiało w stworzenie swojego wizerunku od podstaw. Jeśli chcecie robić to sami napiszcie, dam garść porad i pomogę. Jeśli chcecie spróbować ze mną to śmiało też piszcie na Facebook, na pewno się dogadamy.

Początek zaistnienia w sieci jest ważny dla Waszego dalszego wizerunku blogera czy też firmy. Kilka osób „pod moją opieką” zanotowało znaczny wzrost widoczności, a co za tym idzie zainteresowania ich usługami.

To tyle dziś. W następnym artykule napiszę coś o zdobywaniu linków do własnego profilu lub strony co jest niezwykle ważne w budowaniu marki dla wujka Google..

Pozdrawiam Was serdecznie mam nadzieję, że nie zanudziłem. Jeśli nie zostawcie „like” pod postem i przekażcie innym. Wśród Was na pewno są osoby, które borykają się z brakiem własnej strony czy bloga, mają marzenia i obawy. Pomóżmy sobie razem.

Do poczytania

Robert – robsites.pl

Udostępnij:

Artykuły

Zapytaj się

Hej, zostaw swój namiar

Naprawdę mogę pomóc

Spróbuj

To nic nie kosztuje

Pomogę Ci zaistnieć w sieci