Ocena potrzeb i możliwości

pozycjonowanie lokalne

    Czym właściwie jest ocena potrzeb i możliwości? Temat rzeka. Pozwólcie jednak, że postaram się to skreślić w miarę prosto i przystępnie. No i nie długo 😉

    Usiądź zatem, czytelniku / czytelniczko, w miarę wygodnie i poświęć 2 minuty swego czasu by sprawdzić czy robisz to dobrze.

    Masz jakiś cel. Masz firmę, zakład, warsztat, jesteś sam lub w spółce, a może prowadzisz blog, czy też chcesz sprzedawać swoje rękodzieło? Określ się najpierw na jakim etapie jesteś. Ktoś kto sprzedaje na rynku warzywa i owoce najczęściej nie potrzebuje ani strony ani SEO. Jednak już usługodawca na pewno. Rozbudować sieć klientów w dzisiejszych czasach jest trudno bez opinii. A gdzie jej szukamy? No właśnie, szukamy jej w internecie. Każdemu z nas zdarzyło się na pewno i przeczytać opinię i napisać jakiś komentarz. Dlatego musisz sobie zdać na początku sprawę co robisz i czy to ma przełożenie w internecie (vide przykład z warzywniakiem z całym szacunkiem).

   Masz potrzeby. Jakie? Więcej zleceń, więcej kupujących, więcej pozytywnych opinii, więcej czytelników.

    Teraz określ swoje możliwości. Na co, na ile Cię stać. Tu wiele osób popełnia kardynalny błąd. Nazywam go przelicytowaniem. Wierzymy w siłę reklamy, wierzymy w siłę pieniądza. A okazuje się, że nie trzeba wydawać kosmicznych kwot na reklamę. Wystarczy to mądrze rozegrać. Wystarczy wiedzieć czego naprawdę się chce i to promować no i znać budżet. W dzisiejszych czasach niestety bez nakładów niewiele da się zrobić. Jednak nie muszą to być tysiące. Agencje SEO mamią efektami a tak naprawdę to jest tak dynamiczne i tak niemierzalne, że można wtopić 4-5 tyś miesięcznie przez rok i spaść w wynikach na dno. Dlaczego? No właśnie… ale o tym później.

    Przykład. Nie mogę jeździć ze swoimi usługami po całym województwie bo to mi się po prostu nie opłaca. To promuj się lokalnie. Niby banał. Jednak mnóstwo osób prowadzących lokalne biznesy o tym zapomina. Siła hasła „transport Szczecin” lub „tanie usługi elektryczne Poznań”… to są wartości, które przekładają się na konkretne pieniądze. To samo jeśli prowadzisz blog. Skonkretyzuj swoje oczekiwania. Dla kogo i do kogo piszesz? O czym piszesz i przede wszystkim czy robisz to dla siebie czy chcesz na tym zarabiać.

    Mam nadzieję, że nie zanudziłem Was tymi wywodami. Piszę to by wzbudzić Waszą ciekawość. Może przejdziecie nad tym do porządku dziennego a może zastanowicie się czy ten starszy facet nie ma przypadkiem racji 😉

   Polecam się, piszcie, komentujcie i zastanówcie się nad swoimi potrzebami i możliwościami 😉

Pozdrawiam

Udostępnij:

Artykuły

widzialni w sieci

Pierwsze kroki

Od czego zacząć? To jest bardzo dobre pytanie, na które większość z nas, dorosłych odpowiada sakramentalnym „od Początku” 😉 Jest w tym bardzo dużo prawdy.

Czytaj więcej »

Zapytaj się

Hej, zostaw swój namiar

Naprawdę mogę pomóc

Spróbuj

To nic nie kosztuje

Pomogę Ci zaistnieć w sieci